طراحی فروشگاه اینترنتی با تعرفه سال قبل

طراحی فروشگاه اینترنتی هایپر تُرک

هایپرترک یک فروشگاه اینترنتی وارد کننده مستقیم محصولات بهداشتی، شوینده و مواد غذایی اصل خارجی می باشد که با خیال راحت می توانید از طریق این وب سایت محصولات اصل را خریداری کنید.

در دسترس بودن محصولات، راحت بودن فرایند خرید و رعایت مسائل گیمیفیکیشن مانند کیف پول یا گردونه شانس از بزرگترین مزیت های این فروشگاه اینترنتی در مقایسه با رقبای فعال در این حوزه مانند وب سایت نیلیو می باشد.

طراحی فروشگاه اینترنتی هایپر ترک
تکنولوژی
تکنولوژی

ASP.NET

پلتفرم
پلتفرم

وب سایت

دسته بندی
دسته بندی

فروشگاه اینترنتی

تحویل
تحویل

سال 1399

طراحی صفحه نخست شلوغ اما منظم

صفحه ای پر از بنر اما منظم

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه کرد این است که بر خلاف وب سایت های شرکتی باید از رنگ های خنثی استفاده شود تا توجه کاربر به محصولات جلب شود و مسائلی مانند بنرهای بزرگ و ... باعث حواس پرتی کاربر نشوند.

با این وجود یکی از خواسته های کارفرما در طراحی فروشگاه اینترنتی هایپرترک این بود که از بنرهای جذاب تا آنجایی که می شود در صفحه نخست سایت استفاده کنیم.

که خوشبختانه با رعایت UI/UX مناسب توانستیم بنرهای زیادی را در صفحه نخست جای بدیم و در عین حال وب سایت شلوغ به نظر نرسد.

البته سبک طراحی بنرها مساله ای است که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد. به عنوان مثال اگر در وب سایت هایپرترک از بنرهای شلوغ و بی قاعده استفاده میشد، مسلما شاهد چنین نتیجه ای نبودیم. پس علاوه بر رعایت محل قرارگیری بنرها که وظیفه طراح سایت است، شیوه طراحی بنرها مساله ای است که نباید از آن چشم پوشی کرد. اگر برای طراحی بنرهای وب سایت خود طراح حرفه ای ندارید، میتوانید بر روی تیم ما حساب کنید.

متاسفانه یا خوشبختانه در صنف مواد غذایی همچنان ارائه تخفیف های مختلف یکی از پرکاربردترین شیوه های جذب کاربران به شمار می رود. بنابراین لازم است که در فروشگاه اینترنتی مواد غذایی، بخش ویژه ای را برای نمایش تخفیف ها در نظر بگیریم.

از آنجایی که اکثر مردم ایران با وب سایت هایی مانند دیجی کالا آشنا هستند، بهتر است در اغلب موارد از چنین وب سایت هایی الگو برداری کنیم. به عنوان مثال اکثر مردم میدانند که به احتمال زیاد در صفحه نخست محصولات تخفیف دار نمایش داده می شوند. به همین دلیل ما هم در طراحی وب سایت هایپر ترک زیر اسلایدشو بخشی را به صورت متمایز برای نمایش محصولات تخفیف دار در نظر گرفتیم و رنگ این بخش را به گونه ای تغییر دادیم که مطمعن شویم نظر تمام کاربران به آن جلب می شود.

نکته ای که اکثر دوستان طراح وب می دانند اما بد نیست به آن اشاره کنیم این است که برای بخش تخفیف های ویژه حتما یک شمارنده در نظر بگیرید تا حس شتاب به خرید را در کاربران ترغیب کند.

طراحی بخش پیشنهادهای ویژه
طراحی کیف پول

برای جذب کاربران چه امکاناتی را در نظر گرفتیم؟

درست است که ارائه تخفیف میتواند به جذب کاربران و ترغیب کردن آنها به خرید کمک کند، اما مساله این است که مدیر سایت همیشه نمیتواند بر روی محصولات خود تخفیف بگذارد. گاهی اوقات دامنه سود تا حدی پایین است که ارائه حتی 2 درصد تخفیف توجیه اقتصادی ندارد.

بنابراین باید به فکر راهکارهای دیگری باشیم. به عنوان مثال در طراحی فروشگاه اینترنتی هایپرترک برای کاربران کیف پول راه اندازی کردیم تا در شرایط مختلف و با توجه به فعالیت های کاربر مبلغی در کیف پول کاربر ذخیره شود تا در خریدهای بعدی بتواند از آن استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کاربری دوست خود را به هایپر ترک معرفی کنید و از سایت خرید کند، یک درصد از مبلغ پرداختی به کیف پول معرف ریخته می شود.

قضیه فقط به کیف پول ختم نمیشود

علاوه بر کیف پول با توجه به میزان خرید به کاربران امتیاز میدهیم تا در نهایت با توجه به میزان امتیازهای کسب شده بتوانند از خدمات بیشتری استفاده کنند. به عنوان مثال کاربرانی که 1000 امتیاز کسب کرده باشند، یکی از سفارش های آنها به صورت رایگان ارسال میشود.

تیر خلاص تکنیک های جذب کاربران

امکاناتی که تاکنون برای جذب کاربران از آن صحبت کرده ایم همگی خوب هستند، اما یک ایراد دارند! اینکه برای بهرمند شدن از آنها لازم است کاربر حداقل یکبار در سایت خرید کرده باشد. پس برای کاربرانی که مشتری دائم یک فروشگاه اینترنتی هستند، بسیار جذاب و کاربردی هستند. اما برای کاربرانی که تاکنون خریدی انجام نداده اند چطور؟

بهترین راهکار برای ترغیب کاربران به انجام اولین خرید، ارائه تخفیف است! اما تخفیفی که هدفمند باشد و باعث ضرر و زیان فروشگاه نشود. به عنوان مثال در فروشگاه هایپر ترک گردونه شانس را راه اندازی کردیم.

روال کار ساده است. کاربر میتواند هر روز یکبار شانس خود را امتحان کند تا برنده یک کد تخفیف شود. اما مساله این است که کدهای تخفیف دارای شرط حداقل خرید هستند. به عنوان مثال مدیر سایت تعیین میکند کسی که برنده کد تخفیف 10 درصدی بشود، برای استفاده از کد تخفیف باید حداقل 1 میلیون تومان از سایت خرید کند. تخفیف های هدفمند به این شکل نه تنها باعث ضرر و زیان نمیشوند، بلکه به جذب اولین خرید کنندگان به شدت کمک می کنند.

طراحی گردونه شانس
جست و جوی پیشرفته

برای دسترسی راحت به محصولات چه کردیم؟

وقتی از دسترسی راحت کاربران به محصولات صحبت میکنیم، منظور این نیست که صفحه لیست محصولات مرتب و منظم باشد! منظور این است که کاربر به ساده ترین شکل ممکن بتواند به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال در طراحی فروشگاه اینترنتی هایپر ترک یک جست و جوی پیشرفته را طراحی کردیم که با تایپ کردن حتی بخشی از نام محصول، لیست محصولاتی که شبیه عبارت تایپ شده هستند، به کاربر پیشنهاد داده می شود.

یا در لیست محصولات امکان فیتر کردن محصولات لیست شده بر اساس معیارهای مختلف را برای کاربران در نظر گرفتیم تا ساده تر بتواند محصول مورد نظر خود را انتخاب کند.

لیست محصولات

صفحه جزئیات محصول

در صورتی که قصد دارید برای خودتان یک فروشگاه اینترنتی طراحی کنید، لازم است توجه خاصی به صفحه جزئیات محصول داشته باشید. طراحی این صفحه باید به گونه ای باشد که تمام قابلیت ها و امکانات لازم در دسترس کاربر باشند و با یک نگاه بیشترین اطلاعات در رابطه با محصول نمایش داده شود، به نحوی که نیازی به اسکرول کردن نداشته باشد.

اگر به تصویر دقت کنید، در پروژه هایپر ترک علاوه بر رعایت این نکته، یکسری قابلیت های دیگر را نیز در نظر گرفتیم. به عنوان مثال در فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی اشاره به تاریخ انقضای محصول به شدت در اعتمادسازی کاربران موثر است.

علاوه بر نمایش تاریخ انقضا، میزان امتیازی که از خرید هر محصول برای کاربر لحاظ میشود را نیز نمایش دادیم تا کاربر نسبت به خرید محصول تشویق شود و بداند که با خرید از وب سایت کار تمام نمی شود و می تواند در آینده از امتیازهای خود به نحوی استفاده کند.

امکان تعیین تعداد آیتم مورد نیاز از محصول و همچنین نمایش خدماتی مانند ضمانت بازگشت وجه، ارسال رایگان و ... مواردی هستند که بهتر است در صفحه جزئیات محصول وجود داشته باشند که خوشبختانه در طراحیفروشگاه اینترنتی هایپر ترک تمام این موارد را در نظر گرفتیم.

طراحی گردونه شانس
روند ثبت سفارش

نکاتی که برای روند ثبت سفارش در نظر گرفتیم

یکی از مشکلاتی که اکثر فروشگاه های اینترنتی با آن دست و پنجه نرم میکنند، تکمیل نکردن سفارش توسط کاربران است. در واقع بنا به دلایلی یکسری از کاربران سبدهای خرید خود را قبل از نهایی کردن سفارش رها می کنند. جالب است بدانید که مهمترین عاملی که در این مساله نقش دارد، پیچیده بودن فرایند ثبت سفارش است. در واقع تمام فروشگاه های اینترنتی بزرگ دائما در تلاش هستند تا کدنویسی و UI/UX پروژه خود را به نحوی تغییر دهند تا کاربر راحت تر بتواند سفارش خود را نهایی کند. برخی از طراحان وب سایت عقیده دارند باید زمان نهایی کردن سفارش، تمام اطلاعات در یک صفحه توسط کاربر تکمیل شوند و برخی دیگر معتقند فرایند ثبت سفارش باید مرحله به مرحله باشد.

اما همه ما طراحان وب سایت در یک مساله اتفاق نظر داریم. اینکه برای ثبت سفارش اگر کاربر تاکنون در وب سایت ثبت نام نکرده باشد، فرایند ثبت نام باید با شماره موبایل و به ساده ترین شکل ممکن انجام شود. تا این حد ساده که فقط یک شماره موبایل وارد شود و یک کد فعالسازی برای کاربر پیامک شود.

اگر به تصویر دقت کنید متوجه می شوید که از یک ریکپچا نیز در صفحه ورود استفاده شده است. اصولا این کار را انجام نمیدهیم اما متاسفانه یک روز متوجه شدیم که سرور این وب سایت مورد حمله قرار گرفته است و یکسری شماره غیر صحیح توسط ربات در وب سایت ثبت شده است. از آن روز به ناچار برای جلوگیری از ارسال پیامک به شماره موبایل های فیک از کد امنیتی در فرایند ثبت نام استفاده کردیم

در صورتی که به هر دلیل نیاز داشتید در طراحی فروشگاه اینترنتی خود از ریکپچا استفاده کنید، به شدت توصیه میکنیم از همین ریکپچا که متعلق به کمپانی گوگل می باشد استفاده کنید و از کدهای امنیتی که به صورت تایپ یک عبارت دیده می شوند، استفاده نکنید.

جالب است بدانید که ثبت نام یا ورود کاربر به سیستم از همین صفحه انجام می شود. همانطور که در بالا اشاره شد ثبت نام هم تنها با شماره موبایل انجام می شود.

امکانات فروشگاه اینترنتی هایپر ترک
 • ظاهر سایت دلخوان
 • پنل مدیریت پیشرفته
 • طراحی انواع صفحات
 • وبلاگ و مقالات
 • نظرسنجی کاربران
 • عضویت کاربران
 • پروفایل کاربری پیشرفته
 • تعریف نامحدود انواع محصول
 • تعریف انواع دسته بندی محصول
 • جستجوی پیشرفته و فیلتر
 • افزودن به علاقمندی
 • اتصال به درگاه های بانکی
 • انواع روش های حمل و نقل
 • شیوه های پرداخت گوناگون
 • ارسال پیامک
 • امکان پرینت فاکتور
 • انواع کوپن تخفیف
 • انواع سناریو های تخفیف و فروش
 • پشتیبانی و چت آنلاین
 • عضویت در خبرنامه
 • معرفی شبکه های اجتماعی
 • تعریف برند محصول
 • واکنشگرا (رسپانسیو)
 • سئو استاندارد
 • افزایش سرعت و کشینگ
 • بهینه سازی تصاویر
 • امکان درج ویدئو محصول
 • ثبت نام از طریق موبایل و کد فعالسازی
 • رعایت تمام فاکتورهای سئو
 • پیاده سازی اتوماسیون تعمیرات دستگاه

درخواست مشاوره رایگان طراحی فروشگاه اینترنتی

اگر می خواهید برای کسب و کار خود یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، حتما پیش از هر گونه اقدام درخواست مشاوره رایگان را ثبت کنید. کارشناسان ما خیلی زود با شما تماس خواهند گرفت.