تقویم تولید محتوا به عنوان یک برنامه زمانی معین، به بازاریاب‌ها در روند رشد نام شرکت و معرفی برند، کمک می‌کند.

تولید محتوا به عنوان بخش اصلی در روند توسعه یک فعالیت یا معرفی یک محصول، نباید مورد بی‌توجهی صاحبان تجارت قرار بگیرد. این بی‌توجهی نه از نظر کیفیت محتوا و نه از نظر زمان انتشار، قابل توجیح نخواهد بود‌.

 

تقویم تولید محتوا چیست؟ 

تقویم تولید محتوا به عنوان یک برنامه زمانی معین، به بازاریاب‌ها در روند رشد نام شرکت و معرفی برند، کمک می‌کند. برخورداری از برنامه زمانی برای ارائه محتوا، با توجه به شرایط مختلفی قابل اجرا است.  تعریف و ارائه این برنامه زمانی با در نظر گرفتن رویدادهای خاص و جالب توجه انتخاب می‌شود. هر بازاریابی با آگاهی از این موقعیت‌های زمانی، به خوبی می‌داند که انتشار محتوا بدون هدف‌گذاری زمانی و نیز بدون در نظر گرفتن نظم کاری، بازخورد چندان مطلوبی نخواهد داشت.

در واقع علت این بی‌برنامگی‌ها در ارائه به موقع محتوا را می‌توان کم و زیاد بودن محتواها دانست. زمانی که محتوا کم باشد، بازه ارائه محتوا در برنامه به صورت پراکنده تعریف خواهد شد و فاصله زیاد و نامنظمی بین ارائه این محتواها به وجود خواهد آمد؛ در مقابل با افزایش محتوا، بی‌برنامگی خود را به صورت ارائه بی‌هدف و بی‌نظم محتواها نشان می‌دهد. به گونه‌ای که گویی بازاریاب هیچ اولویتی برای آن‌ها در نظر نگرفته باشد.

تقویم تولید محتوا

 

 

مزایای استفاده از تقویم تولید محتوا 

با توجه به آنچه تا کنون گفته شد، به راحتی می‌توان دریافت که داشتن تقویم محتوایی تا چه حد برای یک بازاریاب مفید و موثر خواهد بود.  تقویم تولید محتوا با در نظر گرفتن شرایط مختلف زمانی، تعریف می‌شود و مزایای بسیاری را برای مطرح‌سازی یک برند با خود به همراه می‌آورد، که در ادامه به توصیف 5 نمونه از این مزایا در باب استفاده از تقویم تولید محتوا، خواهیم پرداخت.

 

1. ایجاد ثبات در فرایند تولید محتوا

ثبات در ارائه محتوا، چه از نظر زمانی و چه از نظر تداوم بررسی می‌شود. در واقع با افزایش بازدیدکنندگان، ایجاد این ثبات برای هر بازاریابی در روند پرورش هر چه بیشتر یک برند، به یک مسئولیت تبدیل می‌شود. به گونه‌ای که همواره ارائه محتوا به صورت منظم و مداوم، بخشی از اخلاق حرفه‌ای به حساب می‌آمده است. در نتیجه انتظاراتی برای مخاطبان به وجود می‌آورد. 

زمانی که شما طبق برنامه جلو می‌روید، در حقیقت آلارم زمانی معینی را در ذهن بازدیدکنندگان کوک می‌کنید و آن‌ها را برای محتواهایی از قبیل وبلاگ‌های بعدی خود، منتظر می‌گذارید.  در چنین حالتی داشتن ثبات سبب توجه آنها نسبت به محتواها خواهد شد. در نتیجه محتواها بدون مخاطب نخواهند ماند.

 

2. برنامه‌ریزی پیشاپیش برای یک محتوای حساس

همانطور که گفتیم، هدف‌گذاری در رابطه با زمان ارائه محتواها، می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی مخاطبان شما داشته باشد و آن‌ها را نسبت به محتوای شما کنجکاو سازد. این هدف‌گذاری و برنامه‌ريزی پیشاپیش برای یک محتوا، می‌تواند برای شرایطی چون تعطیلات نوروزی یا سالگردهای خاص باشد. 
به طوری که در این ایام، محتوایی در خور ارائه دهید و با اینکار روی طرز فکر مخاطب خود تاثیر مثبت بگذارید.

با برنامه‌ریزی این امکان برای شما فراهم می‌شود تا از قبل محتوا را تولید کرده و در فرصت مناسب به بارگذاری آن بپردازید؛ اما متاسفانه برخی از بازاریاب‌هایی که به داشتن تقویم تولید محتوا اعتقادی ندارند، در مواجهه با ایام خاص، نمی‌توانند محتوای چندان مناسبی ارائه دهند‌.

 

3. حرکت همسو با نقاط عطف برند/شرکت

شاید بسیاری از افراد بر این باور باشند که تولید محتوا با ارائه تاریخچه و ویژگی‌های برند، جذابیت و هیجان خوانشی برای مخاطبان ندارد و بر همین اساس نباید وارد محتوای تولیدی شود! با وجود اینکه موارد ذکر شده جذابیت چندانی در محتوا ندارند، اما نباید بدون هیچ اشاره‌ای باقی بمانند.
در حقیقت محتوا بستری برای معرفی برند، شرکت و دستاورهای سالانه آن است. در نتیجه افزودن این موارد در یک محتوا، خود می‌تواند بخشی از روند معرفی آن تجارت باشد. 

بنابر همین اساس، بازاریاب‌ها می‌توانند هویت و نحوه عملکرد شرکت و برند خود را در قالب رویدادهای مهم، مانند راه‌اندازی محصول، دستاوردهای کلیدی، سالگردها، استخدام افراد شناخته‌ شده و مواردی از این قبیل، در محتوای خود بی‌افزایند. 

 

4. سهولت مشارکت بین اعضای تیم

در یک تیم محتوایی، داشتن تقویم تولید محتوا، سبب مشارکت افراد در ارائه محتواها و به کارگیری از ایده‌های متفاوت و خلاقانه می‌شود.  در چنین حالتی تیم‌های تولیدکننده محتوا، می‌توانند برای ارائه محتواهای مختلف خود، از فرصت کافی بهره‌مند شوند. 

 

5. دسترسی به یک بایگانی از تمامی مطالب منتشر شده

در مواردی شما نیاز به اطلاع از نحوه ارائه محتوا و تاریخ انتشار آن‌ها، پیدا خواهید کرد. در چنین شرایطی داشتن یک تقویم تولید محتوا می‌تواند سبب راهنمایی شما در چگونگی عملکردتان شود. چرا که در این تقویم تمامی اطلاعات زمانی ذکر شده است. 

 

با توجه به آنچه تا کنون گفته شد، می‌توان درصد موفقیت بالایی را برای بازاریاب‌هایی در نظر گرفت که با توجه به تقویم تولید محتوا و برنامه زمانی، بهترین محتواها را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. بنابراین حتما سعی کنید پس از طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت املاک، برای وب سایت خودتان یک تقویم محتوایی داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!