تخفیف طراحی سایت فقط تا پایان این هفته

چه محصولی را اینترنتی بفروشیم که سود خوبی داشته باشد؟

  • 26 خرداد 1400
افزایش فروش اینترنتی

 بسیاری از مردم  می دانند که با طراحی فروشگاه اینترنتی، می توانند درآمد خود را افزایش دهند. اما به چند دلیل این کار را انجام نمی‌دهند و شاید یکی از مهمترین دلیل این باشد که نمی دانند چه محصولی را در وب سایت خود بفروشند. 

در این ویدئو نکته های خوبی را برای انتخاب محصول مطرح کرده ایم.

 

نکات انتخاب محصول برای طراحی فروشگاه اینترنتی:

نکته 1:  اولین و مهمترین نکته این است که کالایی را برای فروش به صورت اینترنتی انتخاب کنید که نسبت به آن شناخت کافی داشته باشید، تا اگر یکی از کاربران در رابطه با محصول شما سوالی پرسید به راحتی بتوانید پاسخگو باشید. متاسفانه در بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی شاهد این دیالوگ هستیم که "اجازه بدهید سوالتان را به واحد پشتیبانی ارجاع دهیم". در چنین شرایطی مطمئن باشید که اعتماد کاربر از فروشگاه اینترنتی شما سلب شده است.frown

 

نکته 2: دومین نکته ای که باید برای انتخاب محصول به آن دقت کنید این است که کالای انتخابی نباید نیاز به اسمبل کردن خاصی داشته باشد.  به عنوان مثال برخی از میزهای تلویزیون به صورت قطعه قطعه همراه با یک نقشه راهنما فروخته می‌شوند،  تا کاربر با استفاده از آن نقشه بتواند قطعات را به یکدیگر متصل کرده و میز را سرهم کند. 

از آنجایی که بسیاری از افراد مهارت کافی برای این کار را ندارند،  مسلماً فروش اینترنتی چنین کالاهایی با استقبال چندانی مواجه نمی شود.

 

نکته 3: مسئله مهمی که بسیاری از مردم از آن گله و شکایت می کنند این است که این روزها بازار اشباع شده است! به عنوان مثال شخصی که تصمیم دارد یک فروشگاه اینترنتی در زمینه عسل راه‌اندازی کند، می گوید که اکنون حتی در سوپرمارکت‌های محله هم عسل فروخته می شود. شاید در نگاه اول صحبت چنین افرادی کاملا به جا و منطقی باشد، اما مسئله مهم این است که شما باید به‌صورت نیچ کار کنید! به عنوان مثال در زمینه فروش عسل تنها عسل هایی را بفروشید که برای افراد دیابتی مناسب است  یا فقط عسل های وحشی را بفروشید.

به چنین فعالیتی اصطلاحا نیچ مارکتینگ گفته می شود.

یا به عنوان یک مثال دیگر اگر تصمیم دارید در زمینه پوشاک‌ زنانه فعالیت کنید نباید فروشگاه اینترنتی خود را از اجناس گوناگون پر کنید.  بلکه تنها باید به بخش کوچکی از این صنعت بپردازید   به عنوان مثال به صورت تخصصی در زمینه شال و روسری.

 

نکته 4: آخرین نکته ای که لازم است به آن توجه کنید این است که کالایی را برای فروش اینترنتی انتخاب کنید که هزینه ارسال آن در مقایسه با سودی که از فروش آن کسب می‌کنید به صرفه باشد.  به عنوان مثال اگر از فروش یک کالا 100 هزار تومان سود کسب کرده‌اید به هیچ عنوان منطقی نیست که ۷۰ هزار تومان را صرف هزینه ارسال کنید.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید :