نماد اعتماد الکترونیک یا همون اینماد یه نوع مجوزه که می‌تونین برای وب سایتتون بگیرین. در ادامه مقاله بیشتر توضیحش دادم.

نماد اعتماد الکترونیک چیه و چرا لازمه؟

نماد اعتماد الکترونیک یا همون اینماد یه نوع مجوزه که می‌تونین برای وب سایتتون بگیرین. البته اگه وب سایتتون فروشگاهیه یا به هر دلیل لازمه کاربر مبلغی رو به صورت آنلاین پرداخت کنه، باید حتما این مجوز رو براش بگیرین، چون بهتون درگاه اینترنتی نمی‌دن. در غیر این صورت، وب سایت‌هایی که صرفا جنبه معرفی کالا یا خدمات رو دارن، نیازی نیست که حتما این مجوز رو داشته باشن، چون پرداختی داخلشون اتفاق نمی‌افته.

اینماد

 

حالا چه کاربردی داره این اینماد؟

بزرگترین کاربرد اینماد اینه که مشخص می‌کنه مالک وب سایت کیه، تا الان چند نفر از وب سایت شکایت کردن، تو چه حوزه‌ای اجازه فعالیت داره و اینکه آدرس دقیق فروشگاه یا مالک وب سایت کجاست. علاوه بر اون اگه مشتری از خدمات وب سایت ناراضی باشه خیلی راحت می‌تونه تو سامانه اینماد اعتراض خودش رو اعلام کنه و مالک وب سایت مجبوره به این مورد رسیدگی کنه چون در غیر اینصورت توی سوابق فروشگاه درج میشه و می‌تونه تاثیر بدی براش داشته باشه.
پس در واقع بزرگترین کاربرد اینماد برای مشتری هست و به نظر من تنها کاربردش برای مالک وب سایت اینه که باعث می‌شه افراد بیشتری به واسطه اینماد، به وب سایتش اعتماد کنن. البته یک کاربرد دیگه هم برای مالک وب سایت داره! اینکه برای گرفتن درگاه اینترنتی، داشتن اینماد الزامی شده.


اینماد چه مدارکی می‌خواد؟

واقعا هیچی! اما اگه بخواین ریز مدارک روبدونین، اینا رو نیاز داره :

•    یه وب سایت با هر نوع پسوندی (com, ir, org, info, shop و ...)
•    تصویر شناسنامه  و کارت 
•    مشخصات فردی (نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل به نام و...)
•    مشخصات کسب و کار (نام فارسی و انگلیسی، آدرس دامنه، ساعت پاسخگویی، آدرس و کد پستی و ...)

گرفتن اینماد چقدر هزینه داره؟

وقتی دارین اینماد رو می‌گیرین، می‌تونین انتخاب کنین که کسب و کار خرد هستین یا نه. از نظر اینماد اگه میزان تراکنش ماهیانه وب سایتتون کمتر از 100 میلیون تومان باشه، پس شما کسب و کار خرد هستین و می‌تونین نماد خاکستری رنگ رو بگیرین که هزینه‌اش فقط 50 هزار تومنه. 
در غیر اینصورت باید نماد تک ستاره رو بگیرین که هزینه‌اش سالیانه 175 هزار تومنه.
 حالا علاوه بر این مبلغ که باید سالیانه پرداخت بشه، لازمه یک مبلغ 23 هزار تومان هم به صورت جداگانه پرداخت کنین. این مبلغ برای اینه که یک نامه که حاوی یه کد چند رقمی هست به آدرسی که به اینماد اعلام کردین ارسال بشه و لازمه که اون کد رو داخل سایت اینماد وارد کنید تا اینماد مطمعن بشه آدرسی که وارد کردین واقعی بوده.


چقدر طول می‌کشه تا اینماد رو برای سایتمون بگیریم؟

خیلی زود، شاید در حد چند ساعت. تنها چیزی که شاید طول بکشه همون بسته پستی هست که حدودا 3-4 روز طول می‌کشه تا به دستتون برسه اما نکته خوبش اینه که حتی قبل از تایید کردن آدرس، اینماد به شما تعلق می‌گیره.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!