تخفیف طراحی سایت فقط تا پایان این هفته

کارهایی که برای فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس باید انجام دهید

  • 5 فروردین 1400
افزایش فروش اینترنتی

شاید پیش خودتان تصور کنید با طراحی فروشگاه اینترنتی شکیل و ثبت چندین محصول می توانید درآمد خوبی را کسب کنید این کار را انجام می دهید اما بعد از مدتی چه میشود؟  نه سفارشی ثبت می‌شود و نه کاربری از سایت بازدید می کند. در این پست به شما خواهیم گفت که برای فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس چه کارهایی را باید انجام دهید.

 

مرحله ۱: در یک زمینه به صورت تخصصی کار کنید (اصطلاحا به صورت نیچ کار کنید)

به جای اینکه وب سایت تان را با محصولات مختلف پر کنید در یک زمینه خاص به صورت تخصصی کار کنید  شاید تصور کنید اگر یک فروشگاه اینترنتی کامل مانند دیجیکالا راه اندازی کنید می توانید سود بیشتری را کسب کنید اما واقعاً این طور نیست، زیرا هر چه وبسایت شما از نظر تنوع محصول بزرگتر باشد هزینه های شما بیشتر می شود هزینه هایی مانند سئو  تولید محتوا  کارهای گرافیکی و غیره.

اما وقتی به صورت نیچ کار می کنید قضیه کاملا متفاوت است، چرا که می توانید آنچنان خودتان را متخصص نشان دهید که حتی اگر قیمت محصولات شما در فروشگاه های رقبا نسبت به شما کمتر باشد، بازهم مردم از شما خرید کنند. 

 

 مرحله ۲: در صفحه جزئیات محصول از ویدئو استفاده کنید

متاسفانه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی در صفحه جزئیات محصول فقط با 1 الی 2 تصویر  محصول خود را معرفی می کنند، در صورتی که نمی دانند تاثیر ویدئو بسیار بیشتر از تصویر است.  حتی در بعضی از صنایع مانند صنعت پوشاک استفاده از تصویر کمکی به فروش نمی کند چرا که مردم اعتمادی به رنگ بندی محصولات در تصاویر ندارند و تصور می‌کنند که در آن تصویر از فیلترهای مختلف استفاده شده است. پس حتماً برای معرفی محصولات خود از ویدئو استفاده کنید و در آن ویدئو محصول خود را به صورت کامل توضیح دهید 

دقت کنید، منظور ما این نیست که برای هر محصول یک تیزر تبلیغاتی فوق العاده طراحی کنید! به هیچ عنوان! فقط کافیست همانگونه که با مشتری های حضوری صحبت می کنیم محصول خود را مقابل دوربین معرفی  کنید.  دقیقاً با یک لحن روان و عامیانه.

 

 مرحله ۳: فقط بر روی یک منبع ترافیکی تمرکز کنید

 احتمالاً می‌دانید که برای تبلیغات اینترنتی روش های زیادی وجود دارد، اما برای شروع لازم است فقط بر روی یکی از آنها تمرکز کنید. چرا که در ابتدای کار هزینه‌های تبلیغاتی محدود است. شاید اولین گزینه ای که طراح وب سایت شما به شما پیشنهاد دهد، کار کردن بر روی سئو وبسایت باشد. اما فراموش نکنید که سئو یک فرآیند بلند مدت است  و شاید 5 الی 6 ماه زمان نیاز باشد تا جواب بدهد.

 بهترین پیشنهاد این است که برای یک یا دو محصول پر سود خود از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید و زمانی که فروش شما راه افتاد روش های دیگر را هم امتحان کنید. البته لازم است که از همان ابتدا بر روی سئو دسته بندی محصولات نیز تمرکز کنید.

 

 مرحله ۴: اطلاعات کاربران را ذخیره کنید.

 سعی کنید به بهانه‌های مختلف اطلاعات کاربران وبسایت خود را جمع آوری کنید. در این صورت حتی اگر کاربران از شما خرید هم نکنند می‌توانید در بازه های زمانی مختلف با یک پیامک یا یک ایمیل تبلیغاتی آنها را تشویق کنید که از وبسایت شما خرید کنند. حتی می توانید از پوش نوتیفیکیشن استفاده کنید تا هر از گاهی یک سری پیشنهاد جذاب برای آن دسته از کاربرانی که از فروشگاه اینترنتی شما بازدید کرده اند ارسال کنید.

 

 مرحله ۵: سبدهای خرید رها شده را فراموش نکنید.

 بسیاری از مردم در فروشگاه اینترنتی شما محصولاتی را به سبد خریدشان اضافه کرده اما به هر دلیل سفارش خود را نهایی نمیکنند. حال اگر وب سایت شما این قابلیت را داشته باشد که سبدهای خرید رها شده را به شما نمایش دهد کافیست یک کد تخفیف برای آن شخص تعریف کرده و از طریق پیامک آن را ترغیب کنید تا به وبسایت بازگردد و سفارش خودش را نهایی کند. ما در طراحی فروشگاه اینترنتی این قابلیت را لحاظ میکنیم.

 

 مرحله ۶:  هزینه ارسال را رایگان کنید

 یکی از مواردی که باعث می‌شود مردم خرید خود را در فروشگاه های اینترنتی نهایی نکنند، دقیقاً همین هزینه ارسال است. حتی اگر مجبور باشید درصدی را به مبلغ محصولات خودتان اضافه کنید تا بتوانید هزینه ارسال رایگان در نظر بگیرید، حتماً این کار را انجام دهید و تاثیر آن را مشاهده کنید.

 

 مرحله ۷: با تکنولوژی قهر نباشید

 تا آنجایی که می توانید از ابزارهایی که باعث می‌شوند کاربران با شما در تعامل باشند استفاده کنید. به عنوان مثال چت آنلاین را راه اندازی کنید تا مردم بتوانند به راحتی سوال خودشان را از شما بپرسند و همان موقع جواب خود را دریافت کنند یا کار کردن با گوگل آنالیتیکس را یاد بگیرید تا بتوانید رفتار کاربران وب سایت خود را تحلیل کنید یا حتی از وب سایت‌هایی مانند Hotjar استفاده کنید تا متوجه شوید کاربران در صفحه‌های وب سایت شما دقیقاً بر روی چه قسمت هایی کلیک میکنند تا موانع را شناسایی کنید.

دیدگاه خود را بنویسید :