تخفیف طراحی سایت فقط تا پایان این هفته

آشنایی با درگاه پرداخت آیدی پی (IDPay)

  • 9 دی 1400
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

درگذشته مردم برای پرداخت قبوض آب، برق، گاز و یا انتقال وجه به‌حساب شخص دیگر باید به بانک مراجعه می‌کردند و مدتی هم در صف انتظار می‌ایستادند تا نوبتشان رسیده و عملیات مورد نظرشان را انجام دهند، امروزه با پیشرفت‌هایی در فناوری و اطلاعات به وجود آمده درگاه‌هایی مانند درگاه پرداخت آی دی پی ساخته شده‌اند تا افراد با استفاده از آن عملیات‌های بانکی خود را راحت و بدون دردسر انجام دهند و نیازی به مراجعه به بانک و اتلاف وقت نداشته باشند.

 شما با مراجعه به هر سایت فروشگاهی، برای خرید محصول یک قسمت تسویه‌حساب وجود دارد که با کلیک کردن روی آن قسمت وارد درگاه پرداخت خواهید شد؛ در این قسمت باید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و با واردکردن رمز دوم، خرید نهایی خود را انجام دهید. شما توسط درگاه پرداخت می‌توانید پرداخت قبوض، خرید شارژ و یا کارت به کارت کردن مبلغ به‌حساب شخص دیگر را انجام دهید؛ در این مقاله شما را با درگاه پرداخت آی دی پی آشنا خواهیم کرد.

 

معرفی درگاه پرداخت آی دی پی (ID Pay)

درگاه‌های پرداخت شامل دو نوع مستقیم و غیرمستقیم هستند. افراد زمانی از درگاه پرداخت مستقیم استفاده می‌کنند که پس از تکمیل سبد خرید و پرداخت نهایی، مستقیماً به درگاه بانک‌ها متصل شوند و پرداخت را انجام دهند؛ اما روش دیگر که به‌صورت غیرمستقیم است و درگاه پرداخت واسط نام دارد.

روش کار با این نوع درگاه به این صورت است که شما وارد سایت درگاه پرداخت آی دی پی می‌شوید و حساب کاربری خود را می‌سازید پس از بررسی مدارک موردنظر گروه فنی درگاه پرداخت مشخصات شما را به بانک شما ارسال می‌کند و پس از احراز هویت و تأیید درگاه پرداخت برایتان فعال شده و می‌توانید پس از واردکردن کدهای فعال‌سازی که برای شما ارسال می‌شود حساب کاربری خود را فعال کنید. درگاه‌های پرداخت به گونه‌ای هستند که پس از هر بار تراکنش و خرید، مبلغ کمی را به‌عنوان کارمزد از حسابتان به این درگاه‌ها انتقال داده می‌شود که درگاه پرداخت آی دی پی از این قضیه مستثنی نیست.

زمانی که شما قصد فروش محصولی را دارید به‌جای شماره کارت خود لینک پرداخت را برای خریداران ارسال می‌کنید و آنها با واردشدن به این درگاه و با استفاده از رمز دوم به ‌راحتی خرید خود را انجام می‌دهند، همچنین شما از طریق پیامکی که حاوی نام پرداخت‌کننده و مبلغ پرداختی است از این خرید آگاه می‌شوید.

 

ویژگی‌های درگاه آی دی پی

درگاه آی دی پی (ID Pay) یکی از روش‌های امن برای پرداخت و تراکنش‌های شما محسوب می‌شود. از ویژگی‌های این درگاه می‌توان به جابه‌جاکردن مبلغ تا سقف 50 میلیون تومان در هر تراکنش اشاره کرد. ارسال پیامک رسید دریافت و پرداخت پس از هر بار تراکنش که این پیامک حاوی اطلاعاتی مانند نام واریز کننده و مبلغ و... است؛ یکی دیگر از امکانات این درگاه طراحی فروشگاه اینترنتی است. تسویه بلافاصله پس از انجام تراکنش توسط شاپرک؛ خدمات ارائه‌دهنده آی دی پی برای پذیرندگان کاملاً رایگان است خدماتی مانند پیامک‌هایی دریافتی و ارسالی از این درگاه پشتیبانی از خدمات به‌صورت همیشگی و دائم.

 

خدمات درگاه پرداخت آی دی پی

برای پرداخت وجه به‌حساب افراد، دیگر لازم به دانستن اطلاعات حساب بانکی‌شان ندارید تنها با واردکردن شماره همراه برای آنها پول واریز کنید. درصورتی‌که صاحب کسب‌وکاری هستید و یا فروش محصولاتی را در دست دارید بهتر است با ساخت حساب کاربری در آی دی پی از این درگاه برای دریافت پول در ازای فروش محصولات استفاده کنید، این خدمات جزء برنامه آی دی پی است که در اختیار کاربران قرار گرفته است.

این درگاه پرداخت با همکاری درگاه‌های مستقیم معتبری مانند پارسیان، سداد، سامان کیش که تحت نظارت بانک مرکزی هستند فعالیت می‌کند.

 

امنیت درگاه آی دی پی

امنیت این درگاه با استفاده از سیستم‌های امنیتی تحت وب کنترل می‌شوند و با استفاده از پروتکل‌های امنیتی مانند https محیطی امن و قابل‌اعتماد برای کاربران فراهم کرده است همچنین این درگاه در سامانه پایگاه‌های اینترنتی و پرداخت ثبت شده است و جایی برای نگرانی نیست.

 

جمع‌بندی

کاربران قادرند تا پس از افتتاح حساب کاربری خود در درگاه آی دی پی، فروشگاه اینترنتی خود را با قابلیت لینک پرداخت مستقیم داشته باشند. با ایجاد حساب شما صفحه‌ای به نام داشبورد در حسابتان خواهید داشت که می‌توانید از آن طریق همه چیز را کنترل کنید و تراکنش‌های ورودی و خروجی، تاریخ تراکنش‌ها و پول‌هایی که به حسابتان واریز شده است را کنترل کنید. پس می‌توانید با استفاده از درگاه آی دی پی فروشگاه خود را با قابلیت پرداخت کردن، بسازید.

اگر هزینه افتتاح حساب برای یک درگاه پرداخت مستقیم برای فروشگاه خود را ندارید می‌توانید با مراجعه به سایت درگاه پرداخت آی دی پی بروید و با مراجعه به قسمت پنل کاربری یک بخش به نام فروشگاه قرار دارد که می‌توانید درگاه پرداخت را با سلیقه و اسم دلخواه خود درست کنید و لینک آن را به مشتریان و خریداران ارائه دهید.

دیدگاه خود را بنویسید :