تخفیف طراحی سایت فقط تا پایان این هفته

5 اشتباه مهلک در صفحه جزئیات محصول که میزان فروش را کاهش می دهند

  • 11 اسفند 1399
افزایش فروش اینترنتی

آپلود کردن یک عکس برای هر محصول

 مردم تمایل دارند محصول شما را با جزئیات کامل مشاهده کنند.  بنابراین از زاویه های مختلف محصولات خود عکسبرداری کنید و تنها به یک عکس اکتفا نکنید.
 متاسفانه اکثر فروشگاههای اینترنتی تنها یک عدد عکس به ازای هر محصول آپلود می کنند و جالب اینکه آن عکس را هم از گوگل دانلود میکند.

 

نوشتن توضیحات بسیار کوتاه برای معرفی محصول

  متاسفانه در اکثر فروشگاههای اینترنتی زمانی که وارد صفحه جزئیات محصول می‌شویم می‌بینیم که فقط یک الی دو خط توضیح در رابطه با محصول نوشته شده است و جالب اینکه آن  توضیحات مختصر هم در واقع همان مشخصات فنی محصول است و هیچ توضیحی در رابطه با محصول نیست.
 سعی کنید محصول خود را به صورت کامل معرفی کنید و حتی در رابطه با شیوه عملکرد آن محصول هم برای کاربر بنویسید.

این مساله میتواند در بهبود سئو سایت نیز به شما کمک کند.

 

وجود نداشتن ضمانت بازگشت وجه در صفحه جزئیات محصول

 مردم تمایل دارند از فروشگاهی خرید کنند که شرایط ضمانت بازگشت وجه وجود داشته باشد تا خیالشان راحت باشد که در بدترین شرایط میتوانند مبلغ خود را پس بگیرند.  بنابراین سعی کنید ضمانت بازگشت وجه را در فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید.
 متاسفانه در اکثر فروشگاه های اینترنتی که ضمانت بازگشت وجه را فعال کرده اند تنها به یک آیکون و یک نوشته اکتفا می کنند در صورتی که این کافی نیست!
 لازم است شرایط ضمانت بازگشت وجه را به صورت کامل برای کاربر معرفی کنید. (یا در یک صفحه پاپ آپ یا در یک صفحه مجزا)

 

نداشتن ویدئو برای معرفی محصول

 از آنجایی که اکثر فروشگاه های اینترنتی برای جزئیات محصول خود از یک تصویر که آن هم از گوگل دانلود کرده اند استفاده می کنند مردم بسیار بدبین شده اند.
چرا که بارها این اتفاق تکرار شده است که شخصی محصولی را از یک فروشگاه اینترنتی خرید کرده و پس از دریافت کالا، متوجه شده است که آن محصول با تصویر موجود در وب سایت همخوانی ندارد!  بنابراین بهترین راه برای جلب اعتماد کاربر استفاده از یک ویدئوی کامل است.
 ویدئویی که از تمام زوایای محصول گرفته شده و حتی نحوه عملکرد محصول را نیز توضیح می دهد.

این ویدئو میتواند بر روی مدت زمان حضور کاربر در فروشگاه اینترنتی شما (Session duration) و بهبود سئو سایت، تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

قرار ندادن نظرات مردم

هیش شخصی  تمایل ندارد اولین نفری باشد که محصول شما را خریداری می‌کند. پس بهتر است نظرات مشتریان قبلی خود را در صفحه جزئیات محصول در قالب ویدئو، تصویر و حتی متن ساده قرار دهید تا مردم بیشتر به شما اعتماد کنند.در صورتی که مشتریان شما حاضر به ارسال ویدئوی نظر مشتری نیستند کافیست یک امتیاز اضافه در فروشگاه اینترنتی خود برای آنها قائل شوید به عنوان مثال بگویید کسانی که ویدئوی نظر مشتری را برای ما ارسال کنند کیف پول آنها در وب سایت به میزان مشخصی شارژ می شود.

 

دیدگاه خود را بنویسید :